Organizace JPO

Kategorie JPO

Jednotka požární ochrany Petrovice je zařazena do kategorie jednotek požární ochrany jako JPO III, která zabezpečuje výjezdy jak v katastru obce tak i mimo tento katastr na vyzvání Krajského operačního střediska Brno. Je složena z členů, kteří tuto činnost vykonávají ve svém volném čase a bez finančních nároků. Organizační řízení jednotky je podřízeno požadavku na zabezpečení výjezdu jednotky do 5 min. po vyhlášení poplachu.

Základní členění

Jednotka požární ochrany je organizační složkou Obce Petrovice zařazenou v organizační struktuře obecního úřadu Petrovice. Pro činnost je do jednotky zařazeno v součastné době 12 hasičů. Pro všechny členy jednotky je tato činnost dobrovolná ( prováděna na základě smlouvy mezi každým členem a Obcí Petrovice ) . Složení jednotky je velitel jednotky,dva velitelé družstev, čtyři strojníci a dvanáct hasičů.Všichni velitelé a strojníci musí absolvovat před nástupem do jednotky školení v Odborném učilišti požární ochrany Brno v délce čtyřiceti hodin a složit závěrečné zkoušky. Ostatní hasiči musí procházet pravidelně různými školeními ( např. motorové pily, dýchací technika atd. ). Dále jednotku tvoří požární technika a věcné prostředky požární ochrany.

Velitel Jednotky

clen_03.jpg